Tüm Kategoriler
EN

Ana Sayfa>Haberler>Haberler

Yaşlılar için en iyi uyku saati belli oldu! İyi uyuyamıyor musun? Hidrojen emilimini deneyin.

Zaman: 2022-12-09 Hitler: 5

  Son zamanlarda, Londra Üniversitesi'nden Severine Sabia, çeşitli araştırma kurumlarından bilim adamları ile birlikte, uyku süresi ile ilk kronik hastalık insidansı arasındaki ilişkiyi analiz etmek ve araştırmak için 25 yıllık takip süresine sahip Whitehall II kohort verilerini kullandı. hastalık ve çeşitli hastalıkların müteakip morbidite ve mortalitesi, yaşlılar için en iyi uyku zamanını düşündürür. Araştırma sonuçları geçtiğimiz günlerde ünlü dergi Plos Medicine'de yayınlandı.

1

  Çalışmalar, kısa uyku süresinin birden fazla hastalık riskinin artmasıyla ilişkili olduğunu bulmuştur. Günde 7 saat yeterli uyuyan insanlarla karşılaştırıldığında, 50, 60 ve 70 yaşlarında bildirilen uyku süresi ≤5 saattir, bu da çoklu hastalık riskinin %30, %32 ve %40 artmasıyla ilişkilidir. sırasıyla.


  Ama daha fazla uyumak sağlıklı mı? Numara! 9 ve 60 yaşında ≥70 saat uyku süresi, çoklu hastalık riskinin sırasıyla %54 ve %51 artmasıyla ilişkilidir.

2

  Bu önemli bulgular yaşlılar için alarm verdi. Yaşlandıkça, uykusuzluktan kaynaklanan hastalık riski artar, ancak çok uzun uyumaları tavsiye edilmez. Veriler, 7 saat uyuyan katılımcıların birden fazla hastalığa yakalanma riskinin en düşük olduğunu gösteriyor.


  Profesör Sun Xuejun, hidrojenin uykuyu iyileştirip iyileştiremeyeceğinden de bahsetti. Profesör Sun, uykusuzluğun birçok nedeni olduğunu ve yaklaşık beş türü olduğunu söyledi. Çevresel faktörler, fizyolojik faktörler (jet lag), psikolojik faktörler (majör olaylar), ruhsal nedenler (depresyon), fiziksel hastalıklar. Bu nedenlerden dolayı hidrojen, yaygın bir akıl hastalığı olan depresyon da dahil olmak üzere etkiler üretebilir. Bazı çalışmalar, hidrojenin belirli etkileri olduğunu bulmuştur. Fiziksel hastalıklar için bunların çoğu iltihaplı ve ağrılı olanlardır ve bu hastalıklar çoğu zaman hidrojen ile giderilebilir.


Profesör Sun Xuejun, hidrojenin anti-enflamasyonu ve anti-oksidasyonu açısından, hidrojenin uykuyu bir dereceye kadar iyileştirmesinin nedenini açıklayabileceğine inanıyor.


  Çok sayıda araştırma, hidrojenin uyku apne sendromunun neden olduğu çeşitli organ yaralanmalarında önleyici etkilere sahip olduğunu bulmuştur ve Hebei Geleneksel Çin Tıbbı Üniversitesi'nde bu alanda birçok araştırma bulunmaktadır. Bu araştırma, hidrojenin kötü uyuyan insanların patolojik hasarını azaltabileceğini gösteriyor.


  Hidrojen depresyon hayvanlarını iyileştirebilir ve Hebei Tıp Üniversitesi ve İkinci Askeri Tıp Üniversitesi bu alanda bazı araştırmalar yapmıştır. Japon bilim adamları ayrıca hidrojen suyunun iş stresinin neden olduğu kaygıyı iyileştirebileceğini, uyku kalitesini iyileştirebileceğini ve uyku sırasında sempatik sinir heyecanını azaltabileceğini buldu. Bu araştırma, hidrojenin uykusuzluğa yol açabilecek bazı önemli hastalıkları hafifletebileceğini göstermektedir.


  Uyku sorunları için ilaç kullanmak çok ihtiyatlı. Sadece hayal kırıklığı yaratan ilaçların etkisini değil, aynı zamanda çoğu zaman hayal kırıklığı yaratan ciddi yan etkiler getiremeyeceğini de düşünmeliyiz. Bu nedenle uyku sorunu çok büyük ve çözümü de yeterli değil. İlk ipuçları, hidrojenin uykuyu iyileştirmede belirgin bir etkiye sahip olduğunu, hidrojenin ise özellikle uzun süreli kullanımda güvenlik konusunda yeterli bir temele sahip olduğunu gösteriyor. Yaşlılar iyi uyuyamıyorsa, hidrojen kullanmayı, yatmadan önce hidrojeni solumayı, bir bardak hidrojenli su içmeyi ve ayaklarını hidrojene batırmayı deneyebilirler ~

3

Tek kelimeyle, yaşlıların daha az uyku hissettikleri söylentisi inandırıcı değildir ve bu onların sağlığı için tehlikeli bir sinyal olabilir. İyi uyuyun, iyi uyuyun ve uzun ve sağlıklı bir hayat yaşayın.